Pagina 1 van 1
Winterbanden outlander 2025
Geplaatst: 13 sep 2025, 10:32
door keesjeh
Standaard zitten er onder mijn nieuwe outlander 2025 Open Country H/T 235/60R18
https://whattyre.com/products/toyo-open-country-h-t/
Banden zijn bijna niet online te vinden wel type II
Welke band word geadviseerd als winterband in combinatie met het AWD systeem hoge gewicht en vermogen
Re: Winterbanden outlander 2025
Geplaatst: 13 sep 2025, 16:46
door erichendri
Er staat op je banden die er nu opzitten ergens een snelheids aanduiding samen met cijfers.
Bijvoorbeeld 108V.
Beste is om banden met dezelfde loadindex te kopen.
Als je daadwerkelijk op wintersport gaat zou ik er zeker winterbanden op zetten.
Sowieso een A merk, je hebt een zware auto dus bij afdalen wil je goede grip hebben.
Advies is wel om deze op velgen te monteren en niet iedere keer te wisselen.
Bij het wisselen op een velg loop je iedere keer wat risico op schade, breuk of defecten.
Zelf heb ik ook een winterbanden set op velgen ondanks dat ik nu op michelin cross climates rijdt, zaten bij aankoop auto er al op. (z.g.a.n.)
Dat scheelt geld omdat je het wisselen nu zelf kunt doen.
Eric
Re: Winterbanden outlander 2025
Geplaatst: 13 sep 2025, 17:40
door Bmtouring
Origineel in NL was zo ver ik weet de Toyo band (specs heb ik ergens) en na enige ervaringen keer ik er toch naar terug.
Toen ik mijn eerste Outlander kocht waren de banden op en dacht ik slim te zijn en 4-seasons te laten monteren. Bridgestone als ik me goed herinner, maar kan ook MIchelin geweest zijn (meer mijn voorkeur uit eerdere ervaringen) echter die had ik in minder dan 20.000 km verwerkt tot afval.
Dus dat was niet zo slim op zo'n zware bak en woon-werk met best veel rotondes.
De Toyo's doen het bij mij zo'n 60.000km en ik stuur nooit bij stilstaande auto maar rij ook niet als een slak een rotonde rond.
Ik heb vier velgen liggen, ooit gekocht met de idee om er winterbanden om te laten leggen maar dat is er niet van gekomen. De winter die daarom vraagt niet, de ritten die ik er mee doe niet en ook de vereisten niet (ik reed vroeger veel naar Duitsland waar je je auto/banden op de omstandigheden moet aanpassen (scheef vertaald door NL in 'winterbanden plicht in Duitsland' Dat is dus niet zo, bij een winter zonder sneeuw op de wegen moet je niet per sé met winterbanden naar de Lidl net over de grens. Dus wel naar de bergen in Bayern waar je wel door 3 meter hoge tunnels van sneeuw rijdt en die 's ochtends nog zeker niet geveegd zullen zijn na je Frühstuck mit kaffee und lachs)
Geheel eens met Eric: wissel wielen, niet alleen de banden. Scheelt niet alleen kosten en tijd (afspraak maken etc) maar ook slijtage aan de banden/velgen. Maar vooral: je kunt zelf bepalen wanneer je je wielen wilt wisselen naar gelang de weersomstandigheden. En uiteindelijk is dat toch waar het om gaat: niet de marketing of de waan van de week; het gaat om de grip van jouw auto op het wegdek waar je op dat moment rijdt met jezelf en je familie aan boord.
Oftewel: ik hoef geen winterbanden op de Outlander. En die ene dag (2022) dat er inderdaad sneeuw lag kwam ik prima weg met 4wd lock en zomerbanden. Was het, of wordt het, vier weken sneeuw in de nacht en de ochtendrit er overheen, dan ja, dan heb je echt wat om geld aan uit te geven met enige onderbouwing.
(ik ben niet tegen winterbanden of zo, ik ben tegen het misbruik van interpretatie van regels in het buitenland om daarmee (bovag) leden winterbanden te laten kopen uit angst voor regels.
Natuurlijk moet je voor tractie zorgen als je de bergen in gaat voor je jaarlijkse financiële-reserver-reductie-ter-voorkoming-van-vermogensbelasting maar voor jan doedel die kankerstokjes, merk-cola en wat benzine over de grens koopt is het complete flauwekul)
Re: Winterbanden outlander 2025
Geplaatst: 13 sep 2025, 19:09
door BoW
Bmtouring schreef: ↑13 sep 2025, 17:40
Dus dat was niet zo slim op zo'n zware bak en woon-werk met best veel rotondes.
Daar begin ik ook achter te komen...de Outlander laat zich gemakkelijk in een 4 wiel drift mini rotondes uit lanceren terwijl S-AWC vol aan het werk is de auto te stabiliseren, maar ik zie daadwerkelijk dat de all season banden zichtbaar hard slijten.
Verschil met mijn vorige auto die mechanische automatische AWD had, maar ook een stuk zwaarder was waarbij de banden niet zo hard sleten is dat die dat soort grappen helemaal niet kon zonder van de weg af te vliegen of achterstevoren in de rijrichting komen te staan
Ik denk eigenlijk ook dat zomer en winter banden, en die allemaal gemonteerd op eigen velgen zodat ze niet steeds van velg hoeven worden verwisseld de beste praktijk is.
Re: Winterbanden outlander 2025
Geplaatst: 13 sep 2025, 20:46
door Tiger800XRT
Ik heb mijn winterbanden altijd op eigen set velgen liggen. Dat vind ik makkelijker, zodat ik ze zelf kan wisselen en ik heb ik hem ook altijd een maatje kleiner dan mijn zomer set.
Wat betreft ervaring;
Het AWD gedeelte lijkt mij niet zo heel relevant qua banden keuze, het gewicht is wel een dingtje.
Bij aanschaf goed opletten dat je de goede load-index kiest. Er zijn ook banden die specifiek voor EV's zijn maar ergens denk ik dat dit meer invloed zou moeten hebben op zuinigheid dan op het hoge gewicht van de auto.
Verder heb ik goede ervaringen met Michelin en Continental echter de meeste winterbanden presteren in winterse omstandigheden beter dan zomerbanden.
Re: Winterbanden outlander 2025
Geplaatst: 15 sep 2025, 18:50
door keesjeh
bedankt allemaal voor jullie reacties.
Ik wil zelf een band die slijtvast is. zat te denken aan een extra load band voor stabiliteit.
mijn AI vriend komt met deze lijst:
A-merk winterbanden 235/60 R18 XL
Michelin
Pilot Alpin 5 SUV XL → premium, lange levensduur, top in tests.
Pirelli
Scorpion Winter 2 XL (nieuwste generatie, verbeterde slijtvastheid)
Scorpion Winter XL (eerder model, nog steeds goed leverbaar)
Continental
WinterContact TS 870 P SUV XL (opvolger van TS 850P, hoge duurzaamheid en sterke prestaties)
(Soms nog leverbaar: ContiWinterContact 4x4, maar dat is ouder)
Dunlop
Winter Sport 5 XL (zeer goede prijs/prestatie, goede grip en levensduur)
Goodyear
UltraGrip Performance+ SUV XL (nieuwste generatie, sterk in nat en sneeuw, betrouwbare slijtvastheid)
Bridgestone
Blizzak LM005 XL (testwinnaar in natte grip, slijtvastheid redelijk goed voor een winterband)
Re: Winterbanden outlander 2025
Geplaatst: 15 sep 2025, 19:18
door keesjeh
Re: Winterbanden outlander 2025
Geplaatst: 15 sep 2025, 19:56
door Bmtouring
Wel even de tests nalopen en kijken of ze de bandenmaat hebben getest met een vergelijkbare auto als de jouwe.
Zal niet voor het eerst zijn dat bepaalde maten het prima doen en andere maten door de mand vallen. En dat ziet AI niet want die volgt de marketingpraat steeds korter erop want die wordt het vaakst rondgebazuind.
Re: Winterbanden outlander 2025
Geplaatst: 15 sep 2025, 21:08
door erichendri
Mijn winterbanden voor de subaru waren van dezelfde maat of een maatje breder.
Op de outlander houdt ik dezelfde maatvoering aan, heb al een instyle 18" setje met conti's in de schuur liggen.
1 daarvan gebruik ik als reservewiel en ligt los achterin.
Je hebt al door het grovere profiel al minder rubber op de weg en naar mijn mening moet je dan niet een smallere maat monteren.
Wegligging en remvertraging gaan daardoor achteruit.
Qua rijden in de sneeuw merk je er niks van en onder andere omstandigheden ook niet.
Slijtage let ik niet op daar ik maar hooguit 4 maanden op winterbanden rijdt.
XL aanduiding zegt niks, de load index wel.
Eigenlijk zou je bij elke winterband even moeten kunnen voelen hoe stug de wang is maar ook een hogere bandenspanning geeft al een strakker weggedrag.
Zelf zet ik mijn banden altijd op 3.
Eric